Příběhy podnikatelů, kteří začínali v Centru

Společnost se jmenuje MISTKA SEWING, ale její produkty najdete pod značkou green smile (www.green-smile.cz), a to proto že se snaží být „zelené“ a dělat radost. Tento podnik byl založen v roce 2019, kdy se jeho hlavním cílem stalo hledání alternativních možností pro nahrazení jednorázových obalů, či čistících a hygienických pomůcek. Díky svým originálním designům si ho zamilovalo spoustu zákazníků, a to nejen z České republiky.

Celý příběh této firmy se začal psát před více než 5 lety, kdy jeho zakladatelka, Michaela Tkáčová, si koupila svůj první šicí stroj a začala se věnovat upcyklignu. Poté přišla další etapa jejího života, a to snaha o maximální eliminaci plastu z jejího života i ze života jejích blízkých. Začala šít zerowastové sáčky a darovat je svým přátelům. Tím je chtěla motivovat a vysvětlit jim, jak je důležité, aby se starali o zemi, na které žijí. A pak před třemi lety založila MISTKA SEWING. Nezůstala ale pouze u pomoci přírodě, ale chtěla být také prospěšná svým zaměstnancům, kterých si váží. Společnost tak byla od samého začátku koncipována jako sociální podnik, ve kterém pracují zaměstnanci s handicapem. Kromě toho, že získali práci, tak se podílí na vývoji jednotlivých produktů a rozhodování o směřování firmy.

Jeden z posledních produktů, který vyvinula je upcyklingovaný podsedák, jehož hlavní zajímavostí je textilní odpad, kterým je vyplněn. Jedná se o textilní odpad šicí dílny MISTKA SEWING. Protože ale tato dílna má díky velmi dobrému plánování odpadu tak na 8 podsedáků měsíčně, tak se spojuje s většími textilními firmami, které jí již nabízejí 150 kg odpadu za měsíc. Tento opad jinak končí na skládkách či ve spalovnách, a MISTKA SEWING ho chce měnit v nový, užitečný produkt. 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Více na www.green-smile.cz